Kotkan Taiteilijaseuran jäsennäyttely

24 Kotkan Taiteilijaseuran jäsentä esittäytyy Porvoon Taidetehtaalla Galleria Kulman tiloissa 30.6.-3.9.2023.

Näyttelyn kuraattorina on toiminunut seuran jäsen Marko Turunen.

Näyttelyssä esillä olevat taiteilijat: Anne-Maria Björninen, Eija Ylinen-Virtanen, Ekaterina Kosonen, Filipp Diatchenko Jasenovich, Hanna Sophie Andréasen, Hannu Matilainen, Helena Paakkinen, Heta Kananen, Iina Torikka, Inka Günther, Jean-Erik Kullberg, Juha Vasku, Kristina Elo, Leena Karjalainen, Leena Laiho, Leena-Riitta Salminen, Mari Sihvonen, Mikko Kallavuo, Nina Vezi, Raila Vainonen, Riikka Kronström-Johansson, Tiina Lempiäinen-Trzaska, Tuuli Meriläinen, Udi Salmiaitta

#porvoontaidehalli #galleriakulma #art #konst #taidenäyttely #exhibition#näyttelyvinkki #merikaupunkikotka #kaakontaide #kotkantaiteilijaseura